Oferowany przez firmę MPI komplet zewnętrzny do zagospodarowania wody szarej pozwala na przerobienie tego surowca w wydajności sięgającej aż trzystu litrów na dzień!

1 – Zbiornik wody szarej, 2 – Zbiornik wody czystej, 3 – Pompa automatyczna, 4 – Stacja membran, 5 – Pływające kształtki, 6 – Filtr PURAIN DN100 ze skimmerem i klapą zwrotną, 7 – Naczynie 1l, 8 – Sterownik, 9 – Dmuchawa, 10 – Zestaw napełniający ECO

Krótki opis instalacji:

Układ niemalże jednakowy jak w przypadku zestawu domowego. Różnicą jest przede wszystkim umiejscowienie i typ zbiorników. W danym przypadku w skład kompletu wchodzą dwa zbiorniki podziemne pionowe. Pierwszy to komora reaktora w której znajduje się aparatura do oczyszczania wody szarej, czyli jak uprzednio filtr PURAIN oraz stacja membran AQUALOOP. Żeby system uczynić bardziej ekonomicznym nasza kadra inżynierska zdecydowała zastosować podobnie jak w przypadku rozwiązań do wody deszczowej układ oparty o pompę automatyczną oraz zestaw napełniający, są to dwa główne elementy umieszczone w zbiorniku wody czystej które umożliwiają dystrybucję wody na obiekcie oraz jej automatyczne uzupełnianie.

Zestawy do zagospodarowania wody szarej możemy w prosty sposób łączyć z systemami do odzyskiwania deszczówki !