Polipak, Środa Wielkopolska

O obiekcie:

Firma Polipak jest producentem opakowań z folii polietylenowej. Do produkcji wykorzystywane są także surowce wtórne, co powoduje, iż produkcja jest praktycznie bezodpadowa. Ze względu na dynamiczny rozwój i wzrastające zapotrzebowanie klientów na produkty firmy Polipak, konieczne stało się wybudowanie nowego kompleksu produkcyjno-magazynowo-biurowego. W Środzie Wielkopolskiej powstały nowe budynki, których łączna powierzchnia wynosi ponad 20 000 mkw.

Zakład produkcyjny Polipak
Polipak, Środa Wielkopolska

Źródło: Polipak

System gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej

Woda pochodząca z dachu hali magazynowej gromadzona jest w 2 połączonych ze sobą zbiornikach podziemnych BlackLine II o pojemności 7600 l każdy. Zbiorniki charakteryzują się wzmocnionymi ściankami o grubości ok. 20 mm, dzięki czemu mogą zostać zastosowane w niekorzystnych warunkach gruntowo-wodnych (grunty nieprzepuszczalne oraz wysoki poziom wód gruntowych). Zanim jednak zostanie skierowana do zbiorników poddawana jest filtracji wstępnej na filtrze AZ 250 zamontowanym w podziemnej studni. Pierwszy zbiornik BlackLine II wyposażony jest we wlot uspokajający zapobiegający unoszeniu osadów z dna. Wewnątrz znajduje się także pompa wspomagająca, podająca wodę do centrali deszczowej AquaMatic Industrial 80 H 9-40 wewnątrz budynku. Po stronie tłocznej centrali zamontowany został filtr Cintopur NW 500 o stopniu filtracji wynoszącym 300 µm. Tak uzdatniona woda wykorzystywana jest do spłukiwania toalet.

Dostarczona centrala deszczowa posiada zintegrowane przyłącze wody wodociągowej, które wykorzystywane jest w przypadku niedoboru wody deszczowej. Poziom wody deszczowej w zbiorniku mierzony jest za pomocą hydrostatycznej sondy poziomu.

 

Zadaj pytanie

Pozostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą! Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.