Moja Woda 2023 – Dla kogo?

Beneficjentami programu są osoby fizyczne, które są właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości, na której znajduje się budynek jednorodzinny. Wyłączone są nieruchomości, dla których udzielono już dotacji w poprzednich naborach.

Najbardziej istotną zmianą w obecnej edycji jest maksymalna kwota dotacji, która wynosi 6 000 zł. Należy pamiętać, iż minimalny koszt kwalifikowany zadania objętego wnioskiem wynosi 2 000 zł, a minimalna sumaryczna pojemność zbiorników podziemnych i naziemnych to 2 m3. Dzięki takiemu zapisowi istnieje możliwość zamontowania kilku zbiorników o mniejszej pojemności lub jednego większego. Dotyczy to zarówno zbiorników podziemnych, jak i naziemnych. Dla niektórych osób niemiłą niespodzianką okaże się zapewne zapis o tym, iż okres kwalifikacji kosztów, a więc faktur potwierdzających poniesione koszty związane z systemem do zagospodarowania wód opa-
dowych, został określony na dni od 1 stycznia 2023 do 30 czerwca 2024.

Więcej przeczytasz tutaj.

Zadaj pytanie

Pozostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą! Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.