29.05.2020 – Tunele DRAINMAX

Tunele DRAINMAX

 

Przedstawiamy Wam tunele DRAINMAX, które charakteryzują się bardzo dużą pojemnością retencyjną. Dodatkowym autem jest też ich duża wytrzymałość. Są one dostępne w dwóch wariantach wytrzymałości na obciążenia, tj. do 12 oraz do 60 ton. Dzięki temu tunele rozsączające DRAINMAX doskonale sprawdzą się w montażu pod terenami, gdzie odbywa się ruch pojazdów ciężarowych, np.: parkingi, place przy centrach logistycznych itp. Tunele można układać w rzędach. Na skrajach każdego z nich należy umieścić element rozpoczynający i kończący. Tak samo jak tunele są one dostępne w dwóch wariantach (obciążenia do 12 lub 60 t). Pojemność pojedynczego elementu jest równa 100 litrów. Potwierdzeniem wysokiej jakości produktu jest certyfikat wydany przez „Deutsches Institut für Bautechnik”, który wykonał kompleksowe testy jakości i obciążenia.

Dane techniczne:

Tunele DRAINMAX znajdują zastosowanie w wielu przypadkach. Bardzo dobrze spełniają swoją rolę zarówno przy rozsączaniu wody deszczowej domów jednorodzinnych oraz dużych obiektów komercyjnych. Co więcej, z powodzeniem są stosowane do podłączenia przelewów awaryjnych zbiorników wody deszczowej oraz jako układy rozsączające ścieków oczyszczonych z małych oczyszczalni ścieków.

Ze względu na nieduży ciężar tuneli ich montaż nie jest skomplikowany. Poszczególne elementy są łączone ze sobą nakładkowo. Tunele można łączyć w dowolną ilość rzędów oraz samych elementów w nich. Każdy rząd należy rozpocząć oraz zakończyć dedykowanym elementem. W pokrywach początkowych i końcowych istnieje możliwość podłączenia rury o średnicy od DN100 do DN300, a w samym tunelu od góry DN100 (np. podłączenie wywiewki). Pozwala to dostosować się do panujących warunków na konkretnej budowie. Niewątpliwą zaletą tuneli jest stosunek długości do pojemności, dzięki czemu mamy możliwość stworzenia układu o dużej pojemności na stosunkowo niewielkiej długości.

Dzięki dużej powierzchni wewnątrz tuneli w łatwy sposób można wykonać inspekcję oraz czyszczenie układu. Poprzez rurę dopływową wprowadza się kamerę inspekcyjną lub dysze czyszczącą. Pozwala to na prawidłową pracę układu przez długie lata oraz zapobieganie w porę ewentualnym awariom.

 

Zadaj pytanie

Pozostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą! Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.