28.02.2022 – Wizyta w Fundacji Leny Grochowskiej

28.02.2022 – Wizyta w Fundacji Leny Grochowskiej

Niezmiernie miło nam poinformować, że w Lutym 2022 odwiedziliśmy Fundację Leny Grochowskiej. Już niedługo poinformujemy Was o współpracy MPI właśnie z tą fundacją. Tymczasem poniżej wklejamy tekst o samej fundacji, którego znajdziecie również na stronie www.fundacjalenygrochowskiej.pl

Fundacja Leny Grochowskiej powstała w 2014 roku z w ramach Grupy Arche, aby pomagać Polakom wysiedlonym za wschodnie granice kraju wrócić do ojczyzny.

Od tego czasu sprowadziliśmy do Polski 25 rodzin z Kazachstanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu oraz z Ukrainy. Współpracujemy w tym zakresie z MSZ, Senatem RP, Czerwonym Krzyżem oraz innymi organizacjami polonijnymi. Nie jest łatwo porzucić dotychczasowe życie i zaczynać wszystko od nowa bez domu i pracy. Pomagamy zrobić pierwszy krok w powrocie do Polski, która jest ich prawdziwym domem.

Z biegiem lat nasza działalność rozszerzyła się i obejmuje także przedsięwzięcia oscylujące wokół szeroko pojętej kultury, sztuki i tradycji.
Jednak głównym obszarem działań jest dla nas wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną. Włączamy ich do życia zawodowego i społecznego przede wszystkim poprzez zatrudnienie,  które podejmują w utworzonym w 2019 roku w strukturach Fundacji Warsztacie Rękodzieła Artystycznego. Dzisiaj pod marką ”toMy” kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnością intelektualną, zespołem Downa, Aspergera czy autyzmem tworzy niepowtarzalną ceramikę, dekoracje wnętrz, obrazy, autorskie torby i t-shirty oraz rzeźbę. W pracowniach cukierniczych powstają ciasta i ciasteczka oraz tradycyjny chleb w piecu opalanym drewnem.

Zmiany jakie obserwujemy u naszych pracowników wyznaczają nam kierunek dalszych działań i motywują do rozwoju. W 2020 roku otworzyliśmy pierwszy oddział Fundacji w Łochowie, a w 2021 r. kolejny- na warszawskim Ursynowie. Wkrótce oddziału Fundacji Leny Grochowskiej znajdą się także w Żninie i Gdańsku.

Zadaj pytanie

Pozostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą! Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.