19.08.2020 – Uruchomienie Strony internetowej poświęconej programowi Moja Woda

Uruchomienie Strony internetowej poświęconej programowi Moja Woda

Jak informowaliśmy w poprzednim poście w naszych aktualnościach z początkiem lipca ruszył rządowy program „Moja Woda”. Z tego względu postanowiliśmy wyjść na przeciw osobom, które chciałby z niego skorzystać. Stworzyliśmy stronę internetową pod domeną mojawoda.info na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje potrzebne to wypełnienia wniosku o dofinansowanie. Poniżej przedstawiamy główne założenia programu.

  • 2 czerwca 2020 r. Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosiły ogólnokrajowy program dofinansowań „Moja Woda” do przydomowych instalacji zatrzymujących wody opadowe lub roztopowe.
  • Dotacje dotyczą przedsięwzięć, dzięki którym wody opadowe zostaną zatrzymane w obrębie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. W efekcie wody opadowe i roztopowe nie będą odprowadzane poza jej teren (np. do sieci kanalizacyjnej, rowów odwadniających odprowadzających wody poza teren nieruchomości, na sąsiadujące ulice, place, itp.).
  • Możliwe jest uzyskanie dotacji do 5 000 zł, ale nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych poniesionych po 1 czerwca 2020 r. na zakup, montaż i uruchomienie instalacji na jedno przedsięwzięcie.
  • Budżet programu na lata 2020-2024 wynosi 100 mln zł.
  • Celem programu jest ochrona zasobów wodnych poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystanie zmagazynowanych wód opadowych i roztopowych.
  • Celem strategicznym jest podniesienie poziomu ochrony przed skutkami zmian klimatu oraz zagrożeń naturalnych.

W szeregach naszego zespołu znajdują się pracownicy, którzy cały czas zgłębiają wiedzę na temat programu „Moja Woda” jeżeli pojawią się pytania związane z programem zachęcamy do kontaktu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami❗️
👉tel. +48 (61) 853 00 04
👉e-mail: biuro@mpi.com.pl

Zadaj pytanie

Pozostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą! Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.