Wykorzystanie wody szarej

Ścieki szare są przede wszystkim tym co odpływa z pryszniców, wanien, umywalek oraz pralek. Innymi słowy wodą wykorzystaną wcześniej, w różnych celach, o niewielkim stopniu zanieczyszczenia, nie posiadającą kontaktu z produktami przemiany materii.

Temat wykorzystania wody szarej (ścieki szare) jest w naszym kraju jeszcze stosunkowo mało znany ale z dnia na dzień zainteresowanie mocno wzrasta. Mianem wody szarej często błędnie określa się wykorzystywaną w budynkach wodę deszczową jednak wciąż rośnie świadomość projektantów oraz architektów dotycząca tych rozwiązań. Powinno to przekładać się na wiedzę wśród inwestorów, a to z kolei na wzrost realizacji tego typu przedsięwzięć.

Woda szara jest niezawodnym i pewnym źródłem wody, którą można w pełni bezpiecznie, ponownie wykorzystać do spłukiwania, mycia powierzchni czy podlewania ogrodu. W przeciwieństwie do wody deszczowej jej dostępność nie jest uzależniona od warunków atmosferycznych. Ilość wytwarzanej i zużywanej wody szarej jest łatwa do zbilansowania. Bogata w azot i fosfor stanowi doskonałe źródło tych makroelementów dla roślin i może zmniejszać nie tylko ilość wody wodociągowej wykorzystywanej do podlewania, ale też zastąpić konieczność stosowania nawozów sztucznych.

Odzyskiwanie wody szarej jest znakomitym środkiem na zmniejszenie presji antropogenicznej na naturalne zasoby wody, naszego najcenniejszego surowca – pierwiastka życia! W zależności od indywidualnych uwarunkowań przygotowujemy system skrojony pod Twoje potrzeby. Jeśli jesteś zainteresowany, nie czekaj i skontaktuj się z naszym działem technicznym!

Projekt bez tytułu - 2023-02-13T232431.413

Cześć, mam na imię Tomasz

Jestem kierownikiem działu technicznego, chętnie odpowiem na Twoje pytania. Skontaktuj się ze mną!

Tel: +48 695 001 165
E-mail: tomasz.makowski@mpi.com.pl

Tomasz-Makowski