Kamień oraz korozja w instalacjach wodnych to uciążliwy problem występujący w gospodarstwach domowych, przemyśle czy infrastrukturze miejskiej. Powoduje ograniczenie przepływu wody, zatyka i uszkadza urządzenia oraz zmniejsza wydajność systemu. Rezultatem tego jest wzrost zużycia energii, dłuższe przestoje, częstsza konserwacja i krótsza żywotność urządzeń. Jako rozwiązanie tego problemu chcielibyśmy przedstawić Państwu urządzenie ScaleBuster.

Co to jest ScaleBuster?

ScaleBuster to innowacyjny elektrostatyczny kondycjoner wody zapobiegający tworzeniu się kamienia i korozji w instalacjach wodnych oraz pozwalające usunąć już istniejące osady wewnątrz rur i urządzeń. Uzdatnianie oparte jest na technologii elektrostatycznej ION ScaleBuster, która działa skutecznie
i wydajnie bez stosowania dodatkowych środków chemicznych, energii elektrycznej czy części wymiennych. Dzięki temu jest to idealna alternatywna dla stosowanych zmiękczaczy oraz chemikaliów do czyszczenia instalacji.

Atest dla produktów Scalebuster

 

 

 pastedGraphic.png

 

Jak działa ScaleBuster

W wodzie przepływającej przez komorę turbulencji w wyniku kawitacji dochodzi do gwałtownych zmian ciśnienia, które rozbijają cząsteczki wodorowęglanów, natomiast zastosowane materiały dielektryczne powodują efekty statyczne. Dzięki elektrostatycznemu działaniu galwanizującemu, ScaleBuster powoduje rozkład wodorowęglanów wapnia i magnezu w roztworze (odpowiedzialnych za twardość wody), które wytrącają mniej rozpuszczalne węglany. Warunki hydrauliczne występujące podczas pracy powodują wytrącanie się stałych kryształów w wodzie. Dodatkowo opatentowana konstrukcja komór turbulencji zmienia równowagę statyczną w urządzeniu, dzięki czemu neutralizuje naładowane cząstki, powodując ich flokulację.

Większe cząsteczki dużo wolniej ponownie rozpuszczają się w wodzie, dzięki czemu jesteśmy w stanie usunąć je z wody. Tak uzdatniona woda jest mniej nasycona i przez pewien czas jest w stanie rozpuszczać istniejące osady w instalacji, przyczyniając się do jej oczyszczenia. Zastosowana anoda Dry Contact zapobiega powstawaniu korozji w instalacji i urządzeniach montowanych za ScaleBuster.

Zalety i korzyści stosowania ScaleBuster

  • Ekologiczne rozwiązanie – nie wymaga stosowania chemikaliów, dzięki czemu chroni środowisko i zdrowie użytkowników.
  • Oszczędność energii – wyeliminowanie osadów powoduje wzrost wydajności urządzeń, a co za tym idzie zmniejszenie zużycia energii.
  • Zerowe koszty eksploatacji – urządzenie do pracy nie potrzebuje środków chemicznych, energii elektrycznej.
  • Wzrost efektywności – ScaleBuster utrzymuje instalacje wodne w dobrym stanie przez wiele lat, dzięki czemu wydłuża ich żywotność i redukuje częste naprawy.
  • Prosty montaż i minimalna konserwacja – montaż ScaleBuster jest łatwy i nie wymaga skomplikowanej rozbudowy instalacji, urządzenie nie posiada części wymiennych.
  • Wszechstronne zastosowanie – ScaleBuster ze względu na swoje działanie ochronne przed kamieniem i korozją stosowany jest w różnych instalacjach, np. wody pitnej, przemysłowej, chłodniczej czy podlewania.
  • Posiada atest PZH – nadaje się do zastosowań z wodą przeznaczoną do spożycia.
  • Gwarancja do 10 lat w zastosowaniach związanych z wodą pitną – gwarancja na materiały urządzenia – wymaga zatwierdzenia poprawnego montażu oraz rejestracji na stronie producenta.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniu ScaleBuster oraz zapobieganiu kamieniu i korozji, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie udzielą wszelkich informacji i pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania dla Twoich potrzeb.