PIXEL Poznań

O obiekcie

Biurowiec PIXEL_1 to od kilku lat znana część krajobrazu miasta Poznań. Obecnie, na tyłach istniejącego budynku, powstają kolejne dwa obiekty – PIXEL_4 i PIXEL_5. Budowle są certyfikowane w systemie BREEAM i posiadają najwyższy standard ekologiczny.
Na dachach powstaną łąki obsadzone przez około 40 gatunkami roślin, wyłącznie rodzimych, zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM. Od prostych rozchodników, które stosuje się na dachach ekstensywnych po np. wydmuchrzycę piaskową, rosnącą na nadmorskich wydmach i osiągającą nawet do metra wysokości.

Woda deszczowa w biurowcach PIXEL_4 i PIXEL_5

Wodę spływającą z dachów gromadzi się w zbiornikach retencyjnych zlokalizowanych w piwnicach. Następnie wykorzystuje się ją do podlewania zielonych dachów zwieńczających budynki.
Technologia wykorzystania wody deszczowej przewiduje wydzielone komory wody czystej, w których woda poddawana jest procesowi napowietrzania. Ze zbiornika, woda tłoczona jest do central deszczowych AquaMatic Industrial 160 H 25-x skąd wprowadzana jest do systemów podlewania. Poziom wody w komorach wody czystej jest na bieżąco monitorowany przez sondy hydrostatyczne. Gdy poziom wody spada poniżej minimum, centrale deszczowe przełączają się w tryb pracy z wodą wodociągową.

Strona PIXELa
Strona inwestora – Ekopark
Strona Generalnego Wykonawcy – SKANSKA

PIXEL Poznań od strony podwórza

Zadaj pytanie

Pozostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą! Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.