Bałtyk Poznań

Bałtyk Poznań

O obiekcie

W miejscu dawnego kina Bałtyk przy ul. Roosevelta w Poznaniu powstał wyjątkowy budynek – Bałtyk Poznań. Biurowiec Bałtyk to przykład odważnego designu. Bryła budynku u jednych wzbudza zachwyt, a innych oburza. Z pewnością tchnęła nowe życie w centrum Poznania. Nowy poznański wysokościowiec powstał w dzielnicy Jeżyce, pod adresem Roosevelta 22. Budowa ruszyła w listopadzie 2014 i dobiegła końca w 30 miesięcy. Całkowita powierzchnia tego siedemnastokondygnacyjnego budynku wynosi 25000 m2, z czego największą część zajmuje powierzchnia biurowa – 12000 m2, mniej powierzchnia handlowa – 1350 m2. Inwestorem projektu jest firma Garvest Real Estate, a jego generalnym wykonawcą jest spółka budowlana PORR Polska Construction z Warszawy. W pobliżu stoją gmach Concordia Design, Hotel Sheraton oraz zespół budynków Rondo Kaponiera.
Budynek otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, między innymi dzięki racjonalnej gospodarce wodnej – wykorzystaniu wody deszczowej.

Na stronie Głosu Wielkopolskiego można przeczytać wywiad z Piotrem Voelklem, inwestorem.

Tutaj można znaleźć stronę Bałtyku.

Deszczówka w Bałtyku

Woda deszczowa w wieżowcu jest gromadzona w betonowym zbiorniku wbudowanym w konstrukcję budynku. Służy ona do podlewania zielonych tarasów, które zdobią kilkanaście pięter. Firma MPI zaprojektowała unikalny układ pozwalający na kondycjonowanie oraz dostarczanie wody na najwyższe partie wysokościowca. Wodę deszczową do instalacji wtłacza zestaw hydroforowy wyposażony w przetwornice częstotliwości wytwarzający ciśnienie ponad 10 bar. Woda w zbiorniku jest regularnie recyrkulowana, filtrowana i kondycjonowana. Układem steruje specjalnie zaprogramowany sterownik PLC. System został wyposażony w zbiornik pośredni o pojemności 2,0 m3, który zapewnia zapas wody wodociągowej w przypadku braku wody deszczowej.

Bałtyk Poznań
Bałtyk Poznań
Bałtyk Poznań

Zadaj pytanie

Pozostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą! Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.