Centrale deszczowe MPI Easy

Centrale MPI Easy to urządzenia modułowe, do zastosowań w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym oraz komercyjnym. Wyposażone w sterownik zarządzający napełnieniem zbiornika podręcznego wodą deszczową oraz awaryjnie wodą pitną. Dzięki zastosowaniu przetwornic częstotliwości zintegrowanych z silnikami pomp ciśnieniowych, urządzenia pozwalają znacznie obniżyć koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej, są ciche i nie wywołują uderzeń hydraulicznych na instalacji dostarczającej wodę do przyborów zasilanych wodą deszczową. Istnieje możliwość połączenia urządzenia z systemem BMS w budynku za pomocą protokołu ModBus RTU. Urządzenia mogą zostać poddane zdalnemu nadzorowi przez usługę w chmurze (wymagane połączenie urządzeń z siecią Internet). Modułowa konstrukcja pozwala na dopasowanie urządzenia do zróżnicowanych warunków w miejscu instalacji.

Sprawdź karty katalogowe produktów

 

 

Centrala deszczowa AquaMatic Domestic C PLUS

Centrala deszczowa AquaMatic Domestic to urządzenia przeznaczone do sterowania systemem wykorzystania wody deszczowej w niewielkich budynkach. Monitoruje poziom wody w zbiorniku podziemnym i automatycznie przełączają na zasilanie wodą wodociągową gdy zabraknie deszczówki. Posiadaja przyłącze wodociągowe zabezpieczone przed wtórnym skażeniem wody pitnej poprzez swobodną przerwę powietrzną (zgodność z normą PN-EN 1717). Wielostopniowa, samozasysająca pompa umieszczona na konsoli załącza się w momencie spadku ciśnienia w instalacji poniżej 1,5 bara.

Więcej na temat central deszczowych można przeczytać w dziale Baza Wiedzy.
Sprawdź karty katalogowe produktów:
AquaMatic Domestic C Plus

 

Centrala deszczowa EcoRain 10

• Innowacyjne i ekonomiczne rozwiązanie do wykorzystania wody deszczowej w domu.
• W pełni automatyczne urządzenie zawierające w sobie pompę, sterownik oraz awaryjne zasilanie wodą wodociągową.
• W centrali zastosowano energooszczędną pompę membranową 90 W zasilana 24 V DC.
• Możliwość stosowania przy: 3x spłuczka WC, 1x pisuar, 2x pralka i 1x wąż ogrodowy.
• Przerwa powietrzna zgodnie z PN-EN 1717 TYP AB.
• Elastyczna pokrywa.
• Wyłącznik pływakowy z 15m kablem.
• Przelew awaryjny ø50mm.
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 353 x 398 x 200 mm
Waga (pustego urządzenia): ok. 10 kg

Źródło: INTEWA GmbH, http://www.INTEWA.com

Centrala EcoRain 10

Sprawdź kartę katalogową produktu:
EcoRain 10

 

Centrale deszczowe AquaMatic Industrial

Centrale deszczowe AquaMatic Industrial to urządzenia do zasilania wodą deszczową hoteli, zakładów produkcyjnych, dużych budynków mieszkalnych i tym podobnych. Są wyposażone w sterownik z wyświetlaczem za pomocą, którego możliwa jest komunikacja z urządzeniem. Każde z urządzeń posiada dwie wielostopniowe pompy oraz zbiornik podręczny, umieszczone wewnątrz obudowy. W okresach deficytu wody deszczowej, zbiornik podręczny napełniany jest wodą wodociągową poprzez zawór elektromagnetyczny. Pompy ciśnieniowe pracują na przemian, lub obie jednocześnie w przypadku dużego zużycia wody. Sterownik pozwala na regulację ciśnienia załączania oraz wyłączania każdej z pomp.

Centrale deszczowe AquaMatic Industrial występują w dwóch rodzajach konstrukcyjnych. Pierwszy z nich to centrale AquaMatic Industrial H, wyposażone w ciśnieniowe pompy normalnie ssące, pobierające wodę tylko ze zbiornika podręcznego oraz pompy wspomagające umieszczone wewnątrz zbiornika wody deszczowej. Stosowane są w sytuacji gdy odległość i różnica wysokości między dnem zbiornika a urządzeniem jest zbyt duża dla pomp samozasysających. Drugim rodzajem są centrale AquaMatic Industrial S, wyposażone w pompy samozasysające, które mogą zasysać wodę bezpośrednio ze zbiornika na deszczówkę.

 

AquaMatic Industrial 80-H

Więcej na temat central deszczowych można przeczytać w dziale Baza Wiedzy.

Sprawdź karty katalogowe produktów:
Aquamatic Industrial 80-H
Aquamatic Industrial 80-S
Aquamatic Industrial 160-S
Aquamatic Industrial 160-H