Moon Office, Kraków

Moon Office

O obiekcie

Biurowiec Moon Office to obiekt wysokiej klasy. Zlokalizowany na ul. Twardowskiego, w pobliżu Ronda Grunwaldzkiego. stanowi łakomy kąsek dla firm poszukujących spełniających najwyższe standardy powierzchni biurowych. Nie dziwi zatem fakt, że Narodowe Centrum Nauki pokusiło się o wykupienie całego budynku i otwarcie swojej nowej siedziby właśnie w tym miejscu.
Nietuzinkowa architektura i najwyższej jakości rozwiązania budowlane pozwoliły osiągnąć klasę AAA+, a także certyfikat LEED na poziomie Platinum – najwyższym z możliwych.

Woda deszczowa w Moon Office

W obiektach tej klasy nie ma miejsca na nierozważne zarządzanie zasobami, także wodnymi. Woda deszczowa, zbierana z dachu, trafia do zbiorników retencyjnych, z których część została wydzielona na potrzeby późniejszego jej wykorzystania do spłukiwania toalet.

W obiekcie wykorzystano dostarczoną przez firmę MPI centralę deszczową z pompami samozasysającymi Aquamatic Industrial 160 S 14-60. Urządzenie samodzielnie rozpoznaje poziom wody deszczowej w zbiorniku za ścianą, a w razie jej braku uruchamia zasilanie wodą wodociągową. Czujnik ciśnienia w instalacji informuje o jego spadku, uruchamiając tym samym jedną lub, w razie dużego zużycia, obie pompy ciśnieniowe. Po ustabilizowaniu ciśnienia w instalacji pompy zostają wyłączone. Aby zapobiec nadmiernemu zużyciu jednej z pomp, sterownik co 24h zmienia kolejność ich uruchamiania. Dodatkowo, w celu zmniejszenia częstotliwości załączania pomp, zamontowano naczynie przeponowe o pojemności 100 litrów, które podtrzymuje ciśnienie w instalacji.

AquaMatic Industrial 160 S

Schemat instalacji przedstawia się następująco:
AquaMatic Industrial 160 S

Karta katalogowa AquaMatic Industrial 160 S
Strona Moon Office