Mogilska Office, Kraków

Mogilska Office, Kraków

O obiekcie

Mogilska Office – na krakowskich Grzegórzkach w przeciągu 21 miesięcy powstał 9 kondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni ponad 12000 m2. Budynek to nowoczesny biurowiec klasy A, który uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie „bardzo dobry”. W obiekcie zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, mających zagwarantować odpowiedni standard budynku i wysoki komfort pracy. Duże przeszklenia zapewniają znakomite doświetlenie, a wydajny system klimatyzacji dba o właściwą temperaturę i wilgotność powietrza. Odpowiedni nastrój i dobre samopoczucie pracowników zapewniają dodatkowo tarasy i zielone balkony. Poza udogodnieniami dla użytkowników wieżowiec wyposażono również w rozwiązania przyjazne środowisku.

Woda deszczowa w budynku Mogilska Office

Jednym z rozwiązań redukujących wpływ obiektu na środowisko jest system wykorzystania wody deszczowej. Deszczówka z dachu budynku wprowadzana jest do zbiornika żelbetowego na poziomie garażu podziemnego. W pomieszczeniu technicznym znajduje się bateria zbiorników, do których trafia woda ze zbiornika retencyjnego przechodząc uprzednio przez filtr WFF 100, który usuwa zanieczyszczenia większe od 0,28 mm oraz napowietrza wodę. Z baterii zbiorników wodę pobiera centrala deszczowa AquaMatic Industrial 160 H 25-x, która zasila układ podlewania zieleni na tarasach oraz balkonach.

Zastosowane rozwiązanie pozwala zmniejszyć ilość wody deszczowej odprowadzanej do kanalizacji (która w większości większych miast i tak jest przeciążona). Pozwala także wykorzystać dostępną na miejscu wodę deszczową świetnie nadającą się do podlewania zieleni. Jednocześnie zmniejsza zużycie wody wodociągowej, której produkcja i dostarczenie do odbiorców są bardzo energochłonne.

Zadaj pytanie

Pozostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą! Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.