19.03.2020 – Samowystarczalny dom jednorodzinny

Samowystarczalny dom jednorodzinny

W Jeżowie Sudeckim – sąsiedztwo Jeleniej Góry🏔, powstał samowystarczalny dom jednorodzinny o praktycznie zerowym bilansie energetycznym, a także praktycznie niezależny od zasilania wodą💧 z wodociągów. Praktycznie, ponieważ energia elektryczna pochodzi z paneli fotowoltaicznych☀️, a woda do picia jest wytwarzana z deszczówki🌧.

Woda deszczowa🌧 zbierana z dachu o powierzchni blisko 300 m2 jest oczyszczana na filtrze wstępnym typu Maxi Plus i trafia do zbiornika Neo 5000 litrów wyposażonego w uspokojony wlew. Następnie wodę deszczową🌧oczyszcza i tłoczy do kolejnego zbiornika system Aqualoop (membrana ultrafiltracyjna). Wodę ze zbiornika „czystego” zasysa pompa sterowana falownikiem – DG PED 3 marki Pedrollo. Wewnątrz budynku🏠 woda przechodzi ostateczny proces uzdatniania poprzez podniesienie jej pH do neutralnego oraz stanowiącą dodatkowe zabezpieczenie sterylizację promieniowaniem UV.

Jesteś zainteresowany podobnym system skontaktuj się z nami odpowiemy na Twoje pytania!

 

Zadaj pytanie

Pozostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą! Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.